Неділя, 19 червня 2016 03:11

Вітаємо з Днем медичного працівника

 

Любі колеги!

Сердечно вітаємо вас з професійним святом!

Повноцінне життя кожної людини не можливе без її головного багатства – здоров’я. І саме від нас з вами залежить збереження цієї великої цінності. Але не слід забувати, що ми маємо забезпечувати здоров’я людини в його біо-психо-соціальній єдності, а не лікувати просто захворювання.

Сучасна медицина і суспільство в нашій країні, на жаль, віддалені від цього принципу. Ми забули, що наша психіка функціонує у нерозривній єдності з нашим тілом, і що хворіють вони теж разом, що слово часто допомагає сильніше за будь-яку фізіо-, фармакотерапію чи, навіть, оперативне втручання. Ще Гіппократу приписують наступний вислів, актуальний донині: Якщо є декілька лікарів, один з яких лікує травами, другий – ножем, а третій – словом, то найкраще звернутися до того, хто лікує словом.

Українська асоціація лікарів-психологів прагне, щоб цю істину згадали і щоденно використовували всі без винятку лікарі. А особливо в надзвичайно тяжких умовах сучасності, коли людська психіка зазнала великих травм та порушень, що невідворотно тягне за собою зростання психосоматичних недугів.

Бажаємо всім медикам міцного здоров'я, щастя, благополуччя в родині, успіхів і наснаги, фахового зростання і самовдосконеалення, а головне, стабільності і миру в нашій державі. 

Щиро ваш,

Президент УАЛіП

Богдан Божук