АРТ-КАЛЕЙДОСКОП

Національний медичний університет ім. О.О. Богомольца

Інститут соціальної та політичної психології НАПН України

Арт-терапевтична асоціація

І ЗНОВУ – АРТ-КАЛЕЙДОСКОП ВІТАЄ ДРУЗІВ

 „ЛЮБОВ І СТОСУНКИ”

з 9 по 17 серпня

у живописному куточку нашої України на березі Азовського моря

Арт-калейдоскоп – це унікальна можливість поєднати приємне з корисним – чудовий відпочинок з само­пізнанням та розвитком. Це новітня форма на­вчан­ня: учасники отримують можливість як долучи­тися до нового емоційного досвіду, так і навчитися новим технологі­ям мультімо­дальної арт-терапії.

Калейдоскоп – тому що впродовж 7 днів з учасниками пра­цю­ють різні тренери та терапевти, використову­ючи різні технології арт-терапії: від шаманського танцю та дзен-живопису до конструю­ван­ня та поезії, від малювання до ліплення та боді-арту. Але усіх об’єднує загальна тема. Вона хвилює усіх людей, неза­лежно від їхньої статі та віку. Чому жінки та чоловіки не завжди розуміють один одного? І чому щасливі сім’ї зустрічаються у наші дні не так часто, як хотілось би? Як любити свою дитину? Віднайти відповіді для себе Ви зможете на арт-калей­дос­копі, зану­рив­шись у казковий світ арт-терапії.

В програмі арт-калейдоскопу – дзеркало взаємин чоловіків та жінок, дитячо-батьківські стосунки, робота з казками та міфами, які відоб­ра­жають несвідомий потяг до гармонії з іншими.

Участь в Арт-калейдоскопі дозволить:

·  отримати задоволення від творчого процесу;

·  включити глибинні творчі ресурси самореалізації;

·  запустити механізми самозцілення та розвитку;

·  познайомитися з різними підходами в арт-терапії;

·  а також – знайти нових друзів та однодумців.

Арт-калейдоскоп дає кожному учаснику простір для вільного креа­тивного пошуку, саморозкриття, інтеграції внутрішнього тілесного та емоційного досвіду. Ця програма – для тих, хто бажає налагодити свої взаємовідносини з коханими чоловіками та жінками, досягти гармонії у сто­сунках в родині, навчитися, як виховати дітей в любові. Для тих, хто жадає пізнання, відкриття, спонтан­ності, або для тих, хто хоче розкрити в собі цей потенціал.

Дизайн арт-калейдоскопу: ранкова група (3 години), вечірня група (3 години), вечірня динамічна група (1 година). Удень – відпочинок, екскурсії. Для дітей плануються спеціальні окремі заняття.

Для Вас працюють провідні тренери та терапевти Арт-терапе­втич­ної асоціації, що мають 10-річний досвід використання арт-тера­пії, працюють у різних підходах та парадигмах, володіють багатьма арт-терапевтичними методами та технологіями.

А ЩЕ – МОРЕ, СОНЦЕ, ПРИРОДА І ТВОРЧІСТЬ.

Місце проведення арт-калейдоскопу: Крим, мис Казантип, Азовське море, м. Щелкино.

Гарантований сертифікат від ВГО „Арт-терапевтична асоціація”.

Вартість участі:

За попередньої оплати до 1 липня – 1350 грн. (125 EURO); до 10 серпня – 1500 грн. (140 EURO). Для студентів знижка – 100 грн. Для членів ГО “Арт-терапевтична асоціа­ція” – спеціальні знижки.

Проживання: у приватному секторі 5–10 $ день, харчування – самостій­но, дозвілля – на розсуд учасників.

Гарантований сертифікат від ГО “Арт-терапевтична асоціація”.

ПОПЕРЕДНЯ РЕЄСТРАЦІЯ ОБОВ’ЯЗКОВА!

Додаткова інформація на сайтах: http://www.art-therapy.org.ua; http://www.maluma.com.ua

та за телефонами: +38(098)425-1609 (Ольга); +38(097)349-2018 (Тетяна).

Реєстрація в електронному вигляді: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

ПРОГРАМА ЗАНЯТЬ АРТ-КАЛЕЙДОСКОПУ

Любов та стосунки...

Місце: мис Казантип, м. Щелкіно

9.08. Заїзд та поселення учасників.

18.00. Загальні збори. Організаційні питання.

10.08. 8.00-11.00 (пляж, ліс, природа).

Самишкіна Олеся. Відносні казки або казкові стосунки (арт-терапія, казкотерапія). У дитинстві за допомогою казок закладаються моделі створення сім’ї, моделі взаємостосунків чоловіка й жінки. Як ми самостійно пишемо свої внутрішні казки й живемо по них? Чи можна змінити свої казкові сценарії відносин?

Стадник Володимир. Тілесний всесвіт (тілесно-орієнтована терапія). Вода – унікальне середовище. Вода дарує нам можливість усвідомити вимоги до позиціонування свого тіла у моделі нескінченості всесвіту.Використовуємо еволюційний підхід та базові положення тіла людини у воді, такі, як «зірка», «стріла», «поплавець», відповідних до станів мінералу, рослини, тварини з почуттєвим досвідом на підґрунті виникаючих асоціацій. Усвідомлення психологічного змісту цих положень тіла й рухів, спрямованих до партнера й від нього дозволяє розбудити незадіяні в повсякденності острівці сприйняття рухів.

10.08. 17.00-20.00 (зал, клас)

Галіцина Людмила. Будуємо будинок, або Дім як символ особистості(арт-терапія)Наш ДІМ – це не лише наша фортеця, наша опора, це і наш внутрішній світ. Який образ ДОМУ ми носимо в середині себе, як його трансформувати, бо дім – це і символ особистості. Дім/Будинок – це певний мікрокосм, замкнений простір, в якому формується і проходить свої певні цикли життя окремого роду. Тому Дім/Будинок – це сховище мудрості, сили роду, традицій. Конструюючи будинок учасники можуть усвідомити свої почуття і задовольнити свої потреби (психологічна безпека, емоційний комфорт, фізичний комфорт, усвідомлення, розуміння й установлення меж, повага до меж власного «Я» і до меж «Я» інших, збереження та відновлення зв’язку з близькими), відчути власну силу тощо. Ми досліджуватимемо наш власний внутрішній мікрокосм Дому. Поєднаємо внутрішнє із зовнішнім…

Сидоркіна МаринаДивовижний світ почуттів (заняття для дітей та дорослих). Який він, цей дивовижний, барвистий світ наших емоцій та почуттів? Як пов’язані наші почуття та стосунки? Як краще зрозуміти себе та інших – оточуючих, близьких, друзів, тих, кого ми любимо? Образотворчі матеріали та ігри з їх застосуванням, спрямовані на краще пізнання себе та інших.

Тамакова Тетяна. Медитація без меж (динамічні медитації). Медитація означає здатність бути радісним на самоті, бути щасливим з самим собою. Медитація – це досвід сексу без сексу.Ця медитація – потужний спосіб для центрування енергії в хара-центрі – місце трохи нижче пупка. Ця медитація заснована на суфійському способі рухів призначених для усвідомлення та інтеграції тіла.Оскільки це Суфійська медитація, вона робиться невимушено і не серйозно. Вона до такого ступеня несерйозна, що ти навіть можеш посміхатися, коли будеш її робити.

20.00-21.00. Процес-група.

11.08. 8.00-11.00 (пляж, ліс, природа)

Самишкіна Олеся. Сімейні сценарії долі. Недоколисана (драматерапія). Як настроїти себе на успіх і щастя «на клітинному рівні». Як це робили наші предки, використовуючи колискові пісні. Що відбувається з людиною, якщо його недоколисали в дитинстві? Усі бажаючі будуть доколисані!

Стадник Володимир. Зцілення водою (тілесно-орієнтована терапія). Пропонується робота з номотетичним значенням карт хадо води, розроблених Масару Эмото, зокрема з картами зцілення й подяки, і їх впливом на сприйняття води як поезії почуттів та посередника трансформації переживань людини.

Тамакова ТетянаДинамічні медитації Ошо. Базова динамічна медитація. Відносини викликають до життя емоції, а емоції – це енергія, напруга та розслаблення. Це два нерозривні процеси, які слідують один за одним. Наскільки пов'язано вони протікають, як вдих і видих, наступні один за одним... Динамічна медитація – це метод, який за допомогою напруги створює ситуацію, у якої медитація може статися. Якщо все твоє єство повністю напружене, єдине що залишається – це розслаблення. Зазвичай важко відразу розслабитися, але якщо все істотне напружене до межі, другий крок приходить автоматично, спонтанно: створюється тиша. Тільки в тиші можна почути себе і того, хто поруч...

11.08. 17.00-20.00 (зал, клас)

Галіцина Людмила. Мандала «моя сексуальність». «Арт і ерос: сексуальність, близькість (арт-терапія, наративна терапія, ініціаційна терапія). Страх проявити себе, свою сексуальність. Виявлення причин страху близькості. Як формується сексуальність, як розвивається і на що ми її перетворюємо і чому... Як розкритися як квітка?

Сидоркіна МаринаЛандшафти наших світів (заняття для дітей та дорослих). Чим наповнений безмежний світ кожного з нас? У чомусь ми схожі, та багато в чому зовсім унікальні. Що для кожного із нас важливо та цінно? У кожного із нас – свій дивовижний «внутрішній ландшафт». Мета цієї зустрічі – краще пізнати себе та зробити кроки у напрямку розкриття свого світу для інших.

Тамакова Тетяна. Старші Аркани Таро. Таро в дусі Дзен. Башта. Блискавка (творча медитація, тданцювально-руховий підхід). Що є для нас свобода в стосунках? Чи є ми вільними у стосунках? Свобода від… або свобода для... що дає нам розуміння? Подія, випадок, пригода яка на мить освітлює наше життя і робить його чітким та ясним, рішення про вибір ми робимо самі, і несемо відповідаль?ність за нього?

20.00-21.00. Процес-група.

12.08. 8.00-11.00 (пляж, ліс, природа)

Вознесенська Олена, Савінов Володимир. Білосніжка та її семеро чоловіків (драматерапія). Чи можна знайти партнера, що задовольніть усі найвищі запити Жінки? Чи є жінки, які можуть бути й Хазяйками, й Гейшами, й Бізнес-Леді? Чи може один бути за сімох? Матеріал колективного несвідомого, що містять казки про Білосніжку, допоможе нам віднайти відповіді на ці питання…

Плетка Ольга. Афродита – з піни народженна (казкотерапія, транзактний аналіз). На майстер-класі за допомоги міфо-драматерапії ми відправимося у безчасся, туди, де на Олімпі правили Боги, що не знали Любові та станемо учасниками і свідками «народження» бажаних та необхідних світові Любові та Жіночності. Різним буде цей шлях для учасників, але він буде про них самих, про Любов, про Міф, про Море.

12.08. 17.00-20.00 (зал, клас)

Галіцина Людмила. Витинанка «Дерево»: відчуй силу роду» (арт-терапія). Вічне Дерево Життя — уособлення єдності усього світу, своєрідна модель Всесвіту й людини, де для кожної істоти, предмета чи явища є своє місце. Це також посередник між світами — своєрідна дорога, міст, драбина, якими можна перейти до світу богів або в потойбіччя. Про Древо Життя у світі створено безліч легенд, казок, цей символ знайшов відображення в орнаментах багатьох народів. А що ти знаєш про Дерево свого Роду? Створимо своє Дерево Роду, пустимо коріння свого роду у глибину років, дамо силу своїй родині… і хай цвіте і плодоносить Дерево вашого Роду…

Тамакова Тетяна. Старші Аркани Таро. Таро в дусі Дзен. Імператриця. Творчість (творча медитація, тданцювально-руховий підхід). Хто ти у стосунках пари? Що ти привносиш до них? Плідність, дію, ініціативу, творчість або непостійність, неусвідомленість, сумнів, невизначеність... творчість народжує світло, прояснює істину для кожного у відносинах при вирішенні складних питань. Як реалізуєш творчість ти і яка вона в тебе?

Сидоркіна Марина. Місто, де збуваються мрії та встановлюються стосунки наших мрій (заняття для дітей та дорослих). Як ми можемо допомогти собі та іншим у втіленні мрій? Створення казкового міста та захоплюючих історій про його героїв. Дослідження почуттів, світів та стосунків героїв історій. Які вони – стосунки наших мрій?

20.00-21.00. Процес-група.

13.08. ВИХІДНИЙ ДЕНЬ. Екскурсія до Керчі або Феодосії, кінна екскурсія по природному заповіднику Казантип, водна екскурсія навколо мису Казантип, пішохідна екскурсія по заповіднику Казантип.

Нічні перфоманси. Трансцендентний досвід довіри до простору. Нічні купання.

 

 

14.08. 8.00-11.00 (пляж, ліс, природа)

Вознесенська Олена. Полярності в стосунках (драматерапія). Як ми живемо в форматі полярностей стосунків? Чи потрібна нам близкість або треба мати дистанцію з партнером? Чи хочемо ми стабільності у стосунках або ж нам потрібні певні зміни, розвиток? Дослідимо це разом, спробуємо розібратися та знайти у цих полярностях золоту середину!

Савінов Володимир. Як існує любов у моїй душі? (PLAYBACK-театр). Почуття до іншій людині, що виникає в душі кожного з нас, живе якимось способом, утворюючи різні конфігурації, немов у калейдоскопі. Як воно виглядає і як переживається – ми подосліджуємо за допомогою технік плейбек-театру. Загальна атмосфера майстер-класу задається саме бажанням розібратися, що для мене почуття любові. Інші учасники зможуть зіграти все те, що вони вловили.

Стадник Володимир. Баланс у воді – баланс у житті (тілесно-орієнтована терапія). Як ми сприймаємо рухі в площинах і осях? Чи однакові вони на суші та у водному середовищі? Дослідження рухів дозволяє виходити на індивідуальні моделі балансу індивідуалізму-колективізму, дії-бездіяльності, асоціації-дисоціації з урахуванням бажаного сполучення ресурсів затрачуваних у різних ситуаціях.

14.08. 17.00-20.00 (зал, клас)

Іл’юкевич Ігор. Робота з казковими образами (танцювально-рухова терапія). Кожному архетипу відповідає спеціальний музичний супровід, і в процесі танцю формується кинестетичний досвід проживання значеннєвих метапозицій для кожного з архетипів, а так само інтеграція на рівні тілесних патернів і розширення карти емоцій людини. Принципова відмінність полягає в тілесному (а не в когнітивному!) проживанні архетипів, що актуалізувалися. Це дозволяє визначити суб'єктивний досвід переживання різних архетипических станів, познайомитися з індивідуальною рольовою картою казкових архетипів на тілесному рівні, одержати доступ до інформації несвідомого, обходячи психологічні захисти, і, в остаточному підсумку, сформувати ресурс особистості, що дозволяє більш широко реагувати на екстернальні компоненти навколишньої дійсності.

Самишкіна Олеся. Лялька Бажанниця (арт-терапія). Народні способи здійснення бажань. Слов’янська чарівна паличка. Як виготовити, як користуватися.

Сидоркіна Марина. Мозаїки дивовижних історій. Фундаменти та візерунки дружби і любові (заняття для дітей та дорослих). Що далі відбувається із казковими героями? Як продовжуються їхні стосунки? Які візерунки можуть утворити продовження старих чи нові стосунки героїв? Якими можуть бути візерунки наших стосунків з близькими, рідними, друзями, із собою? Що є фундаментом близьких стосунків – дружби та любові? Створення мозаїк із солоного тіста та природних матеріалів.

20.00-21.00. Процес-група.

15.08. 8.00-11.00 (пляж, ліс, природа)

Плетка Ольга. Пара. Пара? Пара! (драматерапія, танцювально-рухова терапія, арт-терапія). Какие отношения могут сигнализировать нам, что сложилась пара?  Какая это пара для нас, для партнера, для окружающих? Как совпадения или разногласия во мнениях и представлениях развивают наши отношения?

Савінов Володимир. Що у стосунках серйозно, а що – гра? (PLAYBACK-театр). Яке багатозначне слово “гра”… Гра чи несерйозна, чи не зациклена, чи легковажна, чи мудра… Спробуємо розібратися в цьому – як ми граємо у стосунках, кого й що можемо змінити, з ким і з чим не можемо змиритися… Кожний зможе розповісти будь-яку історію про свої стосунки й відразу отримати сценічний відгук, спостерігаючи всю свою ситуацію як би з боку…

15.08. 17.00-20.00 (зал, клас)

Вознесенська Олена. Стосунки любові (арт-терапія, драматерапія). Як ми взаємодіємо зі світом навколо, як ми будуємо стосунки з партнерами? Ми схильні губити себе у стосунках, жити лише потребами інших, або навпаки, стосунки для нас – це завжди протистояння, конфлікт, з якого ніхто не вийде переможцем. Як досягтися діалогу, побудувати дійсно партнерські, рівноправні стосунки? Де границя між Я и не-Я, і разом з тим де близькість? Це дослідження стосунків любові – діалогу, злиття й протистояння.

Іл’юкевич Ігор. Подих – Музика – Рух» (танцювально-рухова терапія). Це – один з напрямків роботи в сучасній інтегративній психології, який сприяє розвитку творчого потенціалу, взаємодії емоційного й тілесного компонентів особистості, формуванню цілісного сприйняття реальності процесів, що відбуваються. Метою ДМД також є розвиток цілісного сприйняття й переживання людиною змісту почуттєвого тілесного образа. Ця практика дозволяє робити корекцію соціально-особистісних установок людини, формування його ідентичності, розвиток усвідомленості при здійсненні невербаль?ної виразної дії різної спрямованості. За допомогою подиху ми проробляємо негативні ідеї, стани, витиснуті в несвідоме, відтворюємо патерни дихальних екскурсій при тих або інших життєвих об?ста?винах, також ми можемо управляти нашими станами в повсякденному житті незалежно від обста?вин. Різні психічні стани – це різні форми подиху. Кожна форма подиху – це певний стан психіки. Характер здійснення й форми виразного руху можна розглядати як проекцію емоційно-образного проживання людиною мелодії, яке опосередковує особливостями його сприйняття музичного добутку, ступенем його емоційної відкритості, рівнем і характером усвідомлення свого образа тілесного «Я», ступенем пластичної досконалості й рівнем розвитку креативності.

Сидоркіна Марина. Калейдоскоп вражень (заняття для дітей та дорослих). Арт-терапевтичне студійне заняття, спрямоване на відображення вражень від спілкування та стосунків на Арт-калейдоскопі 2011.

20.00-21.00. Процес-група.

16.08. 8.00-11.00 (пляж, ліс, природа)

Вознесенська Олена. Стосунки та зміни. (драматерапія). Цей майстер-клас для тих, хто потребує змін! Для тих, чиї стосунки їм вже набридли, але як валізу без ручки їх шкода кидати. А чи готові ми до змін? Або ж не бачимо те, що вже всім очевидно?

Плетка Ольга. Ах роль, ах Я (драматерапія). Майстер-клас присячено дослідженню звичних нам рольових взаємовідносин: які ми Жінки, які ми Чоловіки. Яким чином наші уявлення про себе можуть допомогти нам стати успішніше у своїх життєвих ролях. Чи впливає наша стать, наше виховання на життєву компетентність?

16.08. 17.00-19.00 (зал, клас)

Галіцина Людмила. Розлучитися, щоб зустрітися знов, або Ґудзик на щастя»… Робота з ґудзиками…(арт-терапія). Що таке ґудзики: важлива складова одягу, чудовий аксесуар чи щось значно більше?.. Що символізують ґудзики, чому у давнину їм надавали такого важливого значення? А які магічні і красиві речі можна створити із ґудзиків собі на щастя і на процвітання в усіх сферах життя?... Приходьте і створіть свій ґудзиковий рай…

Іл’юкевич Ігор. Танець Лінії Життю (танцювально-рухова терапія). Цей танець – сугестивне динамічне занурення в систему конденсованого досвіду особистісних переживань клієнта за допомогою спеціальної музики, проживання цього досвіду з наступним катарсисом і формуванням ресурсного стану. У результаті подорожі по «Лінії Життя» учасники отримують можливість моделювання свого власного життєвого сценарію, розкрити джерело життєвої сили через рух у просторі, прожити звільнення від ірраціональних почуттів провини, сорому, образи й гніву, сформувати ресурс у майбутнє. Танець використовує природню радість, енергію й ритм, які доступні всім, він сприяє розвитку усвідомлення, розуміння “Я”. Рух змінює відчуття. За допомогою танцю вибудовується комунікація із самим собою й навколишнім середовищем. Усвідомлене дослідження й розкриття нових можливостей через танець і рух дозволяє прийти до нового розуміння свого “я”, своїх можливостей.

Савінов Володимир. Тримати або відпустити? (PLAYBACK-театр). Історії про любов, які пам’ятаються дотепер, або історії, які тривають прямо зараз і ніяк не можуть гармонізуватися, ми будемо розповідати для дружньої публіки. Відпустити свою історію, дати їй можливість пожити своїм життям – крізь призму творчої уяви інших учасників. Ті ж, хто буде пробувати грати в плейбек-театральному ключі, зможуть усвідомити й розвити як свої акторські здібності, так і вміння вловлювати саму суть особистої історії…

19.00-21.00. Завершення Арт-калейдоскопу.

PLAYBACK-перфоманс на завершення! Учасники всіх трьох майстер-класів зможуть показати свою творчість і випробувати свої акторські здібності в перформанси на закритті арт-калейдоскопу. Кожен з учасників зможе розповісти історію, почуття або ситуацію, що мали місце за останній тиждень, а підготовлені актори зіграють її в спеціальних плейбек-техніках.

Груповий перфоманс.

Читати 7266 разів Останнє редагування Субота, 13 липня 2013 21:45