Четвер, 19 листопада 2015 20:53

Психологічний клуб "Mental core"

19 листопада 2015 року відбулося перше засідання оновленого клубу "Mental core". Формат клубу передбачає вільне та рівне спілкування на особливо цікаві та необхідні теми сьогодення з запрошенням фахівців у даній галузі. Клуб позбавлений формальних цінностей, відходить від застарілих шаблонів наукового гуртка чи тренінгу  та спрямований виключно на пізнання та розвиток кожного присутнього.

Клуб був започаткований у 2012 році за ініціативою засновника медико-психологічного факультету, академіка НАПН України, професора Максименка Сергія Дмитровича, спільними зусиллями деканату медико-психологічного факультету, кафедри загальної та медичної психології та педагогіки і Української асоціації лікарів-психологів. Важливо, що у нинішньому сезоні до організації долучилися і органи студентського самоврядування медико-психологічного факультету.

Цього разу основним спікером був віце-президент з молодіжних питань УАЛіП, лікар-психолог, лейтенант медичної служби Збройних сил України Болтянський Вадим Вікторович.

Тематикою засідання стала Тривога і тривожність в цивільній та військовій психології. Розглядались шляхи виникнення і перебігу тривожності, її тілесні прояви; методики, які може використати лікар-психолог задля розслаблення пацієнта, зняття напруги; особливості тривоги в бійців зони АТО, зв’язок тривожності та алкоголізму солдат.

Хочемо зазначити, що учасниками засідання Клубу стали не лише студенти та викладачі НМУ, а і практикуючі лікарі-психологи, які працюють з учасниками бойових дій та переселенцями.

Неабиякий інтерес в аудиторії та пожвавлення дискусії викликали питання формування комплаєнсу між лікарем-психологом та пацієнтом-учасником АТО; особливості ведення індивідуальної та групової терапії поранених та військовополонених; медико-психологічні аспекти життя переселенців зі Сходу.

Досвід Вадима Вікторовича та численні приклади з власної практики, які він наводив, дозволили дуже детально та всебічно осягнути тематику, не дивлячись на двогодинне обмеження засідання.

Просимо усіх бажаючих обрати зі списку одну із запропонованих тем, яку Ви хотіли б розібрати на наступному засіданні клубу, яке відбудеться 3 грудня.