Неділя, 26 квітня 2015 13:33

Актуальні проблеми сучасної медичної психології

23-24 квітня 2015 року відбулася IX науково-практична конференція студентів та молодих вчених з міжнародною участю «Актуальні проблеми сучасної медичної психології». Традиційно конференція була організована викладачами кафедри загальної і медичної психології та педагогіки та студентами медико-психологічного факультету НМУ, студентським науковим товариством імені О.А.Киселя та Товариством молодих вчених та спеціалістів НМУ. Інформаційну підтримку конференції забезпечила Українська асоціація лікарів-психологів.

В урочистому відкритті взяли участь академік НАПН України, завідувач кафедри загальної і медичної психології та педагогіки, доктор психологічних наук, професор Максименко Сергій Дмитрович; в.о. декана медико-психологічного факультету Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, доцент Логінова Ірина Олександрівна; професор Хаустова Олена Олександрівна; керівник Медико-психологічного центру Буковинського державного медичного університету, доцент Поліщук Олександр Юрійович; кандидат медичних наук, викладач кафедри загальної і медичної психології та педагогіки Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Касьянова Анастасія Юріївна; молодших науковий співробітник відділу медико-соціальних проблем кардіології ДУ «ННЦ інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» НАМН України Адарічева Жанна Григорівна; голова Ради Товариства молодих вчених і спеціалістів Мороз Владислав Владиславович; представив свою англомовну доповідь іноземний студент Української медичної стоматологічної академії Галваш Юссеф.

  

В своїй вступній доповіді академік НАПН України, професор Максименко Сергій Дмитрович звернув увагу слухачів на психологічні проблеми, пов’язані з подіями на Україні та можливі шляхи їх вирішення. Також в своїй доповіді він блискуче виклав основні положення психології життєвої енергії особистості, яка специфічно з'єднує біологічні і соціальні детермінанти (складники) і виступає у вигляді довічної рушійної сили саморозвитку людської істоти.

   

    

Загалом в конференції взяли участь майже 40 доповідачів (усні та стендові доповіді). На засіданні секцій були присутні учасники з Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця,  Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Буковинського державного медичного університету, Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Української медичної стоматологічної академії та інших навчальних і дослідних установ України. Також в конференції взяли участь викладачі з медичного факультету з Придністровського державного університету імені Т.Г. Шевченка.

  

  

 

Журі сформували  професори, доценти та викладачі кафедри загальної і медичної психології та педагогіки НМУ: академік Максименко С.Д., д.мед.н. Хаустова О.О., д.мед.н. Табачніков О.Ю., к.психол.н. Городнова Н.М., к.психол.н. Максименко К.С., к.психол.н. Панасенко Н.М., к.психол.н. Тертична Н.А., к.психол.н. Філоненко М.М., к.мед.н. Божук Б.С., к.мед.н. Касьянова А.Ю., к.мед.н. Трачук Л.Є.

За підсумками секційного засідання були визначені кращі наукові доповіді, а їх автори нагороджені дипломами та подарунками. Кращою була визнана доповідь на тему «Медико-психологічні особливості пацієнтів з больовим синдромом» магістрантки кафедри загальної і медичної психології та педагогіки Національного медичного університету імені О.О.Богомольця Кривоносової Лідії Миколаївни.

Українська асоціація лікарів-психологів щиро вітає Лідію Миколаївну з цією перемогою, та бажає нових наукових здобутків та успіхів! Ми пишаємося досягненнями наших членів та гарантуємо підтримку в усіх професійних починаннях.